Zgjedhjet e 22 majit, Elezi takim me të rinjtë në selinë e PD

Kandidati për kreun e PD në zgjedhjet e 22 majit, Ibsen Ilezi,  zhvilloi këtë të enjtë në selinë blu një takim me të rinjtë, ku shpalosi programine  tij për lidershipin e kësaj force politike.

Elezi tha se e vetmja mënyrë për të sjellë shpresën në vend, është përballja me oligarkinë dhe rrëzimi i qeverisë Rama.

Ai kërkoi votën e të rinjve demokratë duke theksuar se gjatë gjithë karrierës së tij ka qënë në krah të rinve dhe i pavurur në aktivitetin politik.

Sipas Elezit,  e vetmja  mënyrë për të sjellë shpresën në vend, është rrëzimi i qeverisë Rama, dhe përballallja me oligarknë, duke thënë se vëtëm kështu kthehet besimi tek njezit.

Aksioni politik sipas tij nuk duhet të jetë vetëm  në parlament, po në cdo formë, për të ndryshuar sitemin që është instaluar në vend.

About Redaksia

Check Also

Qeveria Rama do të japë prokurimin publik me prokurim publik, Bozdo: Shqiptarët do paguajnë 170 mln euro më shumë

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Qeveria Rama ka vendosur të …

Leave a Reply