Ibsen Elezi takim në Shkodër: Në fokus hapja e partisë dhe vota e lirë

Kandidati për kreun e ri të PD, Ibsen Elezi zhvilloi këtë të premte, një takim me anëtarët demokrat të Shkodrës, nga ku kërkoi mbështetjen e tyre në zgjedhjet e 22 majit. Elezi tha se duhet një platformë për ringritjen  dhe zgjerimin e kësaj forca politike. Ai tha se, PD duhet të ngrihet me standarde demokratike dhe se është fokusuar në hapjen e partisë dhe tek vota e lirë.

Elezi tha se, është në një garë të pa barabartë, megjithatë theksoi se i ka pranuar këto kushte. Kandidati për kreun e PD sheh si të rëndësishme afrimin e të gjithë shtresave që janë larguar dhe zgjerimin e PD.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply