Djaloshari Xhaferaj: Berisha u rikthye nga pensoni politik

Deputeti i Ferdinand Xhaferaj ka komentuar zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD.

Në një deklaratë të shkurtër për mediat në ambientet e jashtme të Kuvendit, ai tha se Berisha u “kthye nga pension politik për të nxjerrë në pension politik opozitën”.

“Kishte zgjedhje por nuk kishte zgjidhje, Berisha edhe dejure u kthye në krye të një grupimi që formësohet nga njerëz me lidhje emocionale, që kanë punuar gjatë pushtetit të Sali Berishës. Pra defakto dhe dejure u kthye nga pensioni politik për të futur në pension politik opozitën”, u shpreh Xhaferaj.

About Redaksia2

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply