Tifozë e Romës godasin me shishe qelqi policinë, ata të Feynord i thyejnë xhamat policisë

Tifozët e të dyja skuadrave që do të debutojnë në ndeshjen e nesërme të vlefshme për finalen e Ligës së Konferencës janë konfliktuar ashpër me Policinë Shqiptare.

Pas tifozerisë së Feyenoord, të cilët thyen xhamat e makinave të policisë dhe nisën të ushtronin dhunë ndaj qytetarëve shqiptarë, nuk kanë mbetur pas as ata të Romës.

Tifozët italianë kanë sulmuar blutë me shishe qelqi për arsye që nuk dihen.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Avdylajt, Doçi dhe 4 zyrtarë policie u gjetën në shtëpi dhe u lanë të largoheshin

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncon skandalin me ooeracionin e SPAK dhe policisë. Lexoni mesazhin …

Leave a Reply