200 huliganë hollandezë me hunj po rrahin policët tanë

Rreth 200 tifozë holandezë me shkopinj dhe gurë janë duke u përleshur me policinë ne rrugen Mustafa Matohiti. Sipas informacioneve për SYRI-n, deri tani është dëmtuar një efektiv policie.

Polcia i ndaloi që të ktheheshin pas sepse ishin nisur për në stadium ku ndodhen tifozët e Romës, por nuk janë bindur. Ndërkohë, para se të përplaseshin me policinë, tifozët holandezë ishin duke festuar me birra dhe muzikë te baret e rrugës ‘Mustafa Matohiti’.

About Redaksia

Check Also

Vendimi dhe firma që çon Ramën në burg

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, ëngjëll Agaçi ishte në SPAK këtë të premte, …

Leave a Reply