Berisha: Mohimi i genocidit serb në Kosovë nga Rama, akt antikombëtar për shkak të Open Balkan

Kryetari i PD, Sali Berisha shkruyan në një reagim në Facebook se, mohimi nga Rama i genocidit serb në Kosovë është akt antishqiptar ndaj 10 mijë shqiptarëve që u vranë dhe u masakruan nga serbët.

Reagimi i Berishës

Rama mohon genocidin serb ne Kosove!

Refuzimi i rezolutes tone per denimin e genocidit serb ne Kosove nga vasal i Vuçiçit Edi Rama per shkak te Ballkanit te Hapur eshte akti antikombetar me i rende pas dorezimit te Kosoves tek serbet nga Enver Hoxha.

Ky akt antishqiptar eshte perdhosje e shpirtrave te 10 mije shqiptareve qe u vrane dhe masakruan vetem ne plojen e fundit te Beogradit ne Kosove.

Mohimi i genocidit eshte krim i shemtuar. sb

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …

Leave a Reply