Rusia dhe Serbia gjithmonë e më të izoluar, Rama do t’i dorëzojë Vuçiçit “çelsat” e Rajonit

Nga Tritan SHEHU

Rusia dhe Serbia, gjithmone dhe me te izoluar!

Nderkaq Rama neser do t’i dorezoje Vucicit “celsat” e Rajonit ne Oher.

Bllokimi i hapesirave ajrore anullon viziten e Lavrov ne Beograd, duke izoluar keshtu edhe Vucicn, te vetmin qe e pret ne Europe e nuk pranon sanksionet ndaj Moskes….

Ndersa Rama neser do ta rikonfirmoje ne Oher Vucicin si lider dhe Serbine si hegjemone ne Rajon nepermjet “Ballkanit te hapur”, alias “Jugosllavia a Re.

Dhe per hir te kesaj ai e maxhoranca e tij nuk guxojne as te rikujtojne, jo me te denojne e njohin zyrtarisht genocidin serb ne Kosove.

Te veprosh keshtu, kur Vucic betohet ne menyren me provokative se do te luftoje per sovranitetit e Serbise me Kosoven e Metohine brenda, kalon cdo limit.

Te mos guxosh te denosh qarte genocin serb ne Kosove per shkak te lidhjeve e vartesive te tua me Vucicn, do te thote te “perdhosesh” edhe nderhyrjen e NATO aty, e bazuar kjo mbi ato krime e pastrim etnik, flet per shkelje te interesave kombetare e Rajonale, per devijim nga drejtimi i yne Europian e Perendimor.

Prandaj kjo maxhorance ka bllokuar ne kundershtim te plote edhe me rregulloren e Kuvendit, Rezoluten tone per njohje e denimin te atij genocidi.

Nuk guxon as ta diskutoje ate ne Kuvend, jo ta miratoje!

Sa frike e paskan Vucicin keta!

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply