Berisha në Elbasan: Basha e ktheu PD-në në shtojcë të PS, por ne rikthyem vlerat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një takim me intelektualët në qytetin e Elbasanit, deklaroi se PD kaloi një proces rithemelimi duke vendosur disa rregulla përmes ndryshimve statutore.

Berisha tha se kanë ngritur në këmbë PD e cila ishte zhytur në dëshpërim të thellë dhe po kalonte nga disfata në disfatë.

Ndërsa më tej kreu i PD tha se selia blu nën udhëheqjen e Bashës ishte shndërruar në shtojcë të PS dhe freskore të saj.

“Në mënyrën më të padenjë së fundmi PD ishte shndërruar në shtojcë të PS-së dhe freskore të saj. Rithemelimi me demosdoshmëri të madhe për hapjen e PD drejt vlerave.

Vlerat janë njerëzit që kanë ideale në radhë të parë. Njerëz të ndershëm që jetojnë me djersën e tyre.

Janë patriotë, që e kuptojnë dhe e kanë të qartë se dashuria për këtë vend është kusht elementar”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply