Noka: E dini ju pse Enki, Gazi, Jorka nuk dalin dot nga shtëpia…

Shërbëtorë të Edi Ramës, i quajti Flamur Noka, Enkelejd Alibeajn, Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun. Sekretari i Përgjithshëm i PD tha se ata nuk kanë lidhje me opozitën dhe se nuk mund të përfshihen në Komisionin e Reformës Territoriale.

Sipas tij, maxhoranca nuk mund të përcaktojë se cila do të jetë opozita.

“E dini ju që Enki, Gazi, Jorka nuk dalin dot nga shtëpia. Dhe ju i i keni caktuar opozitë. A e dini ju që i gjithë populli opozitar nuk është për pazar me ju.

Ku iu çon mushka me këtë histori. A e bëtë një Komision për Iceneneratorët, iu bë lavazh Edi Ramës. A ishte komisioni i zgjedhjeve i vjedhjes së votave më 25 prill.

Ku shkoi Taulant Komisioni i Reformës Zgjedhore. A mos e ndatë kokë më kokë këtë punë. A e dinë demokratët dhe shqiptarët se kush është regjimi? Ku shkoi ai komision?

A ka ndonjë shqiptar që e di se cili është rezultati i atij komisioni që sot po na ngrohet një komision tjetër. Çfarë lidhje nga Enki, Gazi dhe Jorka me Reformën Territoriale?

Asnjë lidhje s’kanë. Ata nuk dalin dot nga shtëpia. Gazi e ka tmerr Elbasanin se i bie të fikët. Këtu ka shërbëtorë dhe fake opozitë”, tha Noka.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply