Këlliçi: Punët publike të lali lekut i mori lumi  

Deputeti i PD, Belind Këlliçi ka reaguar pas përmbytje në Tiranë nga shiu i dendur vetëm në pak minuta. Shiu ka përmbytur edhe disa banesa e biznese në katet e para të pallateve pas daljes së ujit nga Lana. Si pasojë e situatës së krijuar, disa zona të kryeqytetit kanë mbetur pa energji elektrike, ndërkohë që OSHEE ka njoftuar se në orët në vijim energjia do të kthehet.

Reagimi i Këlliçit

Vërshojnë taksat e qytetarëve rrugëve të Tiranës. Kanalizimet e bllokuara, erë kutërbuese në të gjithë kryeqytetin, mjerim infrastrukturor dhe bllokim i trafikut.

Bashkisë i ka hyrë uji më kohë. Në vend të urave tani duhen diga mbi Lanë.

Autobusi “artistik” mbi Lanë tani do lundronte në Adriatik.

About Redaksia

Check Also

Zgjedhjet në Himarë, KQZ regjistron PD me kryetar Sali Berishën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partitë për garën e pjesshme elektorale të 4 gushtit …

Leave a Reply