Mbyllet protesta, qytetarët: Nesër sërish në orën 18:00, ejani më shumë!

Protesta kundër rritjes së çmimeve në Shqipëri është mbyllur brenda orës. Qytetarët kanë rënë dakort që nesër, në të njëjtën orë, në 18:00, të grumbullohen sërish për të protestuar për të njëjtën arsye.

Protesta e sotme nisi në 18:00 dhe u pasua me thirrje për qeverinë kundër oligarkëve e kundër rritjes së çmimeve. Qytetarët kërkojnë paga dinjitoze dhe ulje çmimesh. Kjo protest erdhi pasi çmimi i naftës shënoi një record duke u shitur me 258 lekë për litër.

About Redaksia

Check Also

Sondazhi, 81.5% e shqiptarëve: Qeveri e korruptuar, 63% nuk besojnë tek prokurorët

Anketa IDM, 1 Anketa vjetore e opinionit publik “Besimi në Qeverisje 2023”, zhvilluar nga Instituti …

Leave a Reply