Berisha-Ballës: Do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra, do bëj 6 padi në gjykatë!

Kryetari i PD, Sali Berisha deklaroi nga foltorja e Kuvendit se do të padisë në gjykatë kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Berisha deklaroi më tej se shumë shpejt Taulant Balla do të shpallet në kërkim si Gentian Sharra i tij.

Më herët Berisha ka thënë se, Balla ka shumë telefonata me Sharrën, të cilin e quan një prej anëtarëve të bandës së Elbasanit.

“Ky ‘Gentian Sharra’ këtu ka deklaruar se Berisha ka tokë në Tiranë, tokë në Dhërmi, tokë në Lalz.

Ju informoj se ai do ketë 6 padi, tre civile, tre penale dhe garantoj se shumë shpejt do dalë dhe ai në kërkim si Gentian Sharra i tij”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Kreu i IKMT Durrës me bandat e Bashkisë po ju rrëmbejnë pronat aktivistëve të PD për të bërë ndërtime pa leje

Deklarata e koordinatorit rajonal për Tiranën të PD, Klevis Balliu: Bandat e Bashkisë Durrës pa …

Leave a Reply