Berlusconi e Galliani planifikojnë goditjen e madhe

Krerët e klubit të Monzas, Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani, janë duke planifikuar një goditje të dyfishtë për afatin kalimtar të kësaj vere.

Paulo Dybala dhe Mauro Icardi janë në listën e dëshirave të dyshes së njohur në botën e futbollit.

Madje, sipas “Sky”, drejtori i klubit të Monzas, Adriano Galliani, ka zhvilluar kontaktet e para me përfaqësuesit e futbollistëve në fjalë.

Galliani ka biseduar me Jorge Antun, agjentin e ish-numrit 10 të Juventusit dhe me Wanda Naran, gruan dhe përfaqësuesen e sulmuesit të Paris Saint-Germainit.

Financat nuk shihen si problem për klubin italian për të nënshkruar me dyshen argjentinase, duke ia shtuar edhe faktin se Dybala është lojtar i lirë.

Kujtojmë se Monza shkroi historinë në sezonin e fundit, pasi siguroi promovimin në Serie A.

About Redaksia

Check Also

“Rezultat i madh”, Ancelotti: Sakrifikuam, Guardiola: Nuk kam asnjë peng!

Reali theu një mitin në “Etihat”, ndërsa Ancelotti vendosi një tjetër rekord, kjo është hera …

Leave a Reply