Malltezi: Projekti i Soros që falimentoi Sri Lankën edhe në Shqipëri

Ng Abi MALLTEZI

Sri Lanka: Made in Soros-Hausmann-Veliaj

Para 6 vitesh, Soros mori lepiresit e vet perfshi Ricardo Hausmann dhe Erion Veliaj dhe organizoi Forumin per Zhvillimin Ekonomik te Sri Lankes. 6 vjet me pas vendi falimenton dhe i djegin shtepine kryeministrit qe rriti cmimet duke zbatuar zuzarite e Soros. Ne Shqiperi, nje tjeter vend eksperimental Soros, keto 9 vjet borxhi u rrit nga 64% ne 107%, cmimi i naftes u rrit 80%, cmimet e shportes u rriten nga 40 deri 60%, inflacioni shkoi mbi 7% ne vit, POR pagat dhe pensionet nuk jane rritur as per te mbuluar inflacionin. Pasoje e “C’me duhet mua!”

Soros? No, thank you! Hiqe si helm.

Mund të jetë një imazh i 5 persona dhe njerëz në këmbë

Mund të jetë një imazh i 4 persona dhe teksti

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz të ulur dhe ambiente të brendshme

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply