Lubonja: Shqipëria në rrezik nga Rama, po shkatërron identitetin

Analisti Fatos Lubonja i ftuar sot në rubrikën “Opinion” në News24, tha se largimi i shqiptarëve nga vendi është një çështje shumë e rëndësishme, të cilës i duhet dhënë vëmendje. Ai tha se, Shqipëria në rrezik është edhe për këto gjëra dhe pikërisht ndaj këtyre duhet ndërtuar dhe alternativa.

“Gjëja më në favor të statusquo-në së politikave që po ndjek maxhoranca. Detyrimi i tyre me hir ose pahir për të lënë vendin, dhe zëvendësimi i tyre me bangladeshas, është tamam ajo që atyre u duhet.

Një problem shumë i madh, ndaj dhe ai shkatërron identitetet kulturore, shkatërron identitetin, se për çfarë i duhet?!

Ky është fenomeni ndaj të cilit duhet reaguar fort. Shqipëria në rrezik është edhe për këto gjëra dhe pikërisht ndaj këtyre duhet ndërtuar dhe alternativa”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Polici bandit që terrorizoi protestuesit, i dënuar në Itali me 12 vjet burg për vrasje!

Ervin Zela, banditi që një ditë më parë terrorizoi qytetarët që protestuan para Bashkisë së …

Leave a Reply