Vokshi në gjyq me Kushin: E ka kthyer arsimin në celulë të PS, tentoi që të tërhiqja denoncimet

Deputetja Albana Vokshi ka dhënë një deklaratë për mediet nga oborri i Gjykatës së Posaçme në Tiranë pas seancës ku ajo përballet me ministren e Arsimit.

“Ministrja Kushi tentoi që unë të tërhiqja denoncimet e mia. Por kjo nuk ndodhi. Pasi ajo është përgjegjëse që e ka degraduar sistemin arsimor dhe e a shndërruar arsimin në një celulë të PS.

Si mund ne të pajtohemi me Evis Kushin dhe Edi Ramën që mbajnë përgjegjësi morale dhe politike për gjendjen e arsimit në Shqipëri”, tha Vokshi.

About Redaksia

Check Also

Kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Italiane: Rama mund të mashtrojë në Greqi, por me ne s’i ecën!

Kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Italiane Abruzzo, Luan Hallulli ka komentuar takimin që kryeministri Edi Rama zhvilloi …

Leave a Reply