Berisha mbështet protestën e avokatëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është në mbështetje të protestës së avokatëve të të gjithë vendit, që janë ngritur kundër hartës së re gjyqësore.

“Protestë e avokatëve para KLGJ-së kundër hartës së re gjyqësore anti-ligjore të Edi Ramës.

Mbështetje të plotë grevës së avokatëve të Shqipërisë me anë të së cilës ata po mbrojnë ligjin dhe të drejtat e qytetarëve shqiptarë” tha ai.

Sot avokatët protestuan përpara KLGJ-së, bojkoti vazhdon prej gati një muaji.

About Redaksia2

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply