Rama dhe Veliaj kanë me Dervishajn, afera korruptive të paimagjinueshme, nga stadiumi te punët publike

Berisha: Rama dhe Veliaj kanë me Dervishajn afera korruptive të paimagjinueshme. Nga stadiumi te punët publike. Qeveria dhe klientela janë një.

Fronti Opozitar i Shpëtimit të Shqipërisë do të punojë fort edhe gjatë verës për t’u përgatitur për betejën më të fqishme ndaj këtij regjimi dhe shpëtimin e Shqipërisë prej tij. Unë gjej rastin të falënderoj mediat, gazetarët, ju këtu, por edhe kolegët tuaj të cilët bëjnë një punë me guxim të jashtëzakonshëm në denoncimin e përditshëm të aferave të pafundme të kësaj qeverie, të oligarkëve të saj, të ndarjes së parave të këtyre qeveritarëve me klientelën e tyre, duke shfrytëzuar të gjallë dhe të vdekur që s’kanë asnjë lidhje me aferat e tyre. Nuk janë vetëm rastet e inceneratorëve, si rasti i Gjyste Serrmit, Gurakuqit, Hajdarit, rasti i Dervishit që është famoz, Edi Rama ka me ish-drejtorin e vet, bashkë me Veliajn, aferat korruptive më të paimagjinueshme. Merrni listën e punëve që ka kryer ky, nga stadiumi i Elbasanit, stadiumi tjetër, me radhë tek punët në rrugë dhe kudo. Pra, klientela dhe qeveria janë një në vjedhjen e qytetarëve shqiptarë. Shpëtimi i Shqipërisë prej tyre është absolutisht emergjencë kombëtare.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply