Berisha publikon videon: Shqipëria mes zjarreve, Shqipëria në mëshirë të fatit!

Kryetari I PD, Sali Berisha publiko një video nga zjarret që kanë përfshirë vendin. Këtë herë një zjarr i madh ka përfshirë zonën e Burrelit.

Reagimi kreut tw PD, Berisha

Shqipëria mes zjarreve, Shqipëria në mëshirë të fatit!

Të dashur miq, zjarret po vendosin çdo cep të Shqipërisë në rrezik, duke kërcënuar tokën, pyjet, banesat dhe njerëzit përreth. Zjarri më i fundit po ndodh në Burrel, ku zjarrëfikset nuk shihen gjëkundi, ndërkohë që qeveria ka marrë pushimet duke mos e çarë kokën për situatën alarmante në vend.

Kjo qeveri e korruptuar kokë e këmbë nuk ka pasur ndonjëherë prioritet mbrojtjen e pasurive publike as dhe sigurinë e qytetarëve shqiptarë.

Ndaj dhe këta njerëz të papërgjegjshëm e meritojnë që të dërgohen përfundimisht me “pushime” pa kthim. #sb

About Redaksia

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …

Leave a Reply