Kuçana: Ishte dita e dytë e pushimeve, e vrau kryebanditi me uniformë policie

Mijëra qytetarë po protestojnë para Ministrisë Brendshme duke kërkuar dorëheqjen e ministrit Çuçi dhe Kumbaro për vrasjen tragjike të vajzës 7-vjeçare nga një shef policie në plazhin e Himarës. Pedagogia Iliriana Kuçana u shpreh se, dhimbja e çdo shqiptari është shumë e rëndë.

“Pa e ditur ngjarjen që Jonada ishte mbesa ime u trishtova. Pesha që prindit të Jondës është shumë e thellë. I kërkoi Ramës moj ta çojë më shumë këtë peshë. Dhimbja që na ka kapluar është shumë e madhe. Bledi dhe Ermira duhen të bëhen në fortë për djalin e tyre. Kjo ishte tragjedi dhe dhimbja e Bledit. Kryebanditi me uniformë policie, pasi i është thënë të largohet nga deti, është rikthyer në det dhe ka marrë familjen e tij”, u shpreh Kuçana.

About Redaksia

Check Also

Investigimi nga Italia: Si korruptuan edhe shefin e Interpol para McGonigal

Me fjalë thuhet shpesh se regjimi Rama mbahet në këmbë përmes blerjes së ndërkombëtarëve, por …

Leave a Reply