Protestuesit marshojnë drejt Kryeministrisë

Qytetarët e shumtë, që kanë dalë në protestën e thirrur nga shoqëria civile, po marshojnë drejt Kryeministrisë.

Fillimisht qytetarët kanë protestuar përpara Ministrisë së Brendshme.

Aty ka pasur momente tensioni, pasi qytetarët tentuan të futen te sheshi kryesor para ministrisë.

Më pas qytetarët mbajtën një minutë heshtje për vogëlushen që humbi jetën kur u godit nga skafi i drejtuar nga një zyrtar i lartë policor.

Ndërkohë më pas, turma nisi marshimin drejt Kryeministrisë.

Protestës i është bashkuar kryetari demokrat, Sali Berisha, dhe lideri i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

About Redaksia

Check Also

Investigimi nga Italia: Si korruptuan edhe shefin e Interpol para McGonigal

Me fjalë thuhet shpesh se regjimi Rama mbahet në këmbë përmes blerjes së ndërkombëtarëve, por …

Leave a Reply