Denoncimi: Balla grabit ish-rezervat e shtetit, kompania fantazëm skllavëron qindra punonjës

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim në lidhje me Sekretarin e Përgjithshëm të PS-së Taulant Balla, i cili ka grabitur pronat e ish-rezervave të shtetit në Librazhd dhe ka ngritur një komapni fantazëm ku skllavëron qindra punëtorë.

Sipas denoncuesit në Facebook, në këtë fabrikë vijnë për kontroll Taulant Balla dhe vëllai i tij, Ladi Balla të cilët kanë grabitur edhe mijëra katror pyje ku në brendësi të tyre vetëm ndërtohet.

Postimi i plotë

Denoncohen kompani fantazmë që grabisin rezervat shtetërore dhe tokat e tyre në Librazhd.
Qytetari dixhital shkruan se prapa tyre qëndron Taulant Sharra, etj.
Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e tij. #sb
– – – –
I Nderuar doktor. Kto jane ish rezervat shteterore Togez librazhd te grabitura nga kompani fandazem ku pas tyre fshihen grabitesit e pronave ne librazhd Taulant dhe ladi Balla.vec grabitjes se rezervave ktu eshte grabitur mijera metra katror pyje ku ne brendesi te tyre vec ndertohet qe askush se di se cfar pasi i gjithe tereni eshte i rrethuar so klon.brenda fabrikes fantazem punojne qindra skllever qe paguhen nga 7 deri ne 10 mi lek te vjetra.pergjat diteve te javes aty vjen njeher njeri e njeher tjetri nga vellezerit hajdut.anonim te lutem.

About Redaksia

Check Also

Polici bandit që terrorizoi protestuesit, i dënuar në Itali me 12 vjet burg për vrasje!

Ervin Zela, banditi që një ditë më parë terrorizoi qytetarët që protestuan para Bashkisë së …

Leave a Reply