Berisha: 90% e shkollave pa ngrohje, Veliaj shpenzon 10 mln euro për dezinformim mediat

Kryetari i PD, Sali Berisha ka organizuar këtë pasdite një takim me mësues dhe ekspertë të arsimit parauniversitar. Berisha tha se, është i papranueshëm zëvëndësimi i mësuesve të vërtetë me militantë partiakë që nuk përcjellin edukimin, por militantizëm të një partie që publikisht është larguar nga rregullat e lirisë.

“Në rast se marrim infrastrukturën, është përsëri në rrënim. 90 për qind e shkollave nuk kanë ngrohje, as shkollat në Tiranë sepse kryebashkiaku Veliaj shpenzon 10 mln euro për dezinformim në media, për furçe të pseudo personalitetit të tij, nuk i shpenzon këto para për ngrohjen në shkolla të fëmijëve të Tiranës. 70 për qind e shkollave nuk kanë as ujë të rrjedhshëm”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …

Leave a Reply