Mësuesja nga Elbasani: Më hoqën nga puna se mbrojta votën nga Taulant Balla

Një mësuese nga Elbasani, Danjela Saliaj gjatë takimit të kryetarit të PD, Sali Berisha me mësues dhe ekspertë të arsimit parauniversitar, u shpreh se e kanë pushuar nga puna pasi ka qenë numëruese e PD për të mbrojtur votën e qytetarëve të Elbasanit përballë Taulant Ballës. Ajo deklaroi se, e kanë njoftuar se vendi i saj i punës do të mbyllej, dhe sipas mësueses këtë e bënë për ta gjunjëzuar.

“Pas zgjedhjeve të fundit parlamentare isha numëruese në pallatin e sportit me grupin e Taulant Ballës. U desh të mbronim votën e qytetarëve të Elbasanit me bindjen time, sakrificën dhe idealet e mia.

Pas asaj ngjarje, më morën në telefon dhe më thanë të paraqitesha në zyrën vendore se kërkohesh nga drejtoria arsimore, më thanë se s’do jesh më mësuese se vendi i punës do të mbyllet.

Jo shkolla ku punoj, por vendi im i punës. Fillova me mekanizmat e mia, Luçiano Boçi më ndihmoi shumë duke e bërë çështjen time mediatike. Lanë një nënë dhe dy fëmijë rrugëve jetimë, me idenë se do më gjunjëzonin, por nuk ia arritën qëllimit të tyre”, tha Saliaj.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply