Kryetarja e PD Mat: Zona Baz-Ulëz në mjerim total! Pa rrugë, pa drita, pa ujë

Kryetarja e PD Mat, Denisa Vata gjatë një takimi me me banorët e Bazit ka denoncuar situatën e mjerueshme në zonën e Baz-Ulëz në Burrel. Ajio shprehet se, edhe pse në këtë zonë janë mbi 15 punonjës të OSHEE kabina elektrike është në një situatë katastrofale. Po ashtu sipas saj bashkia nuk ka vënë dorë fare në infrastrukturën e zonës, akoma rrugët kryesore janë më gropa dhe nuk është punuar fare që të minimizojnë dëmet.

Postimi i Vatës

Takim sot me banoret e Bazit.

Rreth 15 punonjes te OSHEE-se ne zonen Baz -Ulez dhe ja ne cfare gjendje eshte kabina elektrike ne lagjen “Gjonaj” ne Baz.

Rruga e Kishes qe pershkon dhe varrezat e fshatit,ujsjellsin dhe kanalin vadites as nje makine zhavor seshte hedhur per rreth 4 vjet.

80% e Nj.Adm nuk ka uj vadites,pervec lagjes “Gjonaj”, qe paguajn tarifen 50 lek ora.

About Redaksia

Check Also

Berisha i kujton Yuri Kim çfarë ndodhi në ’97: Një ambasadore u largua, por jo SHBA

Kryetari i PD, Berisha i kujtoi ambasadores Yuri Kim se nuk ka pasur asnjë ndërprerje …

Leave a Reply

Your email address will not be published.