Berisha: Rama zbaton një ideologji droge, Soros kërkon që të ndalohet lufta ndaj drogës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një takim me ekspertë e gazetarë për çështjet e sigurisë në vend u shpreh se, kryeministri Rama zbaton një ideologji droge ndërsa shtoi se Soros është ai që kërkon të ndalohet lufta ndaj drogës.

“Do të jetë me interes për çdo vend që mendon të legalizojë kanabisin të vijnë të studiojnë Shqipërinë dhe pasojat e saj. Droga është krim. Asnjë komb nuk ka nevojë për të.

Nuk po merrem tek efektet shëndetësore, pasi në mënyrë absolute përveç disa efekteve në qetësimin e dhimbjeve apo të përzierave, të pranuara, efekte të tjera pozitive nuk ka faktuar askush dhe e kanë studiuar në të gjitha mënyrat.

Ajo bëhet armë e të fortëve, gjeneron krim çdo ditë, shkatërron ekonomi. Ku jemi ne sot? Dy tregues do të them, të raporteve të fundit; ne zëmë vendin e parë në Europë, me të parin me distancë të madhe në treguesin e ndërtimit. Ne mund ta kemi 4-5 herë më të lartë se Suedia, sipas Eurostat. Në çdo logjikë ekonomike, aty ku ndërtohet kaq shumë, çmimet duhet të jenë nga më të pranueshme. Por e vërteta është se rreshtohemi të tretit në Europë për çmimet më të larta në ndërtime.

Çfarë do të thotë kjo? Kjo do të thotë se ata që nuk kanë nuk blejnë dot më apartamente. Nuk mund të blejnë. Ata mbeten pastrehë. Vendi mbushet me kulla e ndërtime, por qytetarët shqiptarë nga kjo shohin vetëm mollën e ndaluar.

Kjo histori erdhi se Edi Rama zbaton një ideologji droge, të cilën e propagandon Xhorxh Soros. Ky multimiliardjer merr nisma në OKB, bashkë me qeveritarë si Edi Rama, për të ndaluar luftën kundër drogës. Në këtë kontekst nuk mund të mos shpjegohet ndryshe se ministri i parë i rendit i kësaj partie ishte skafisti Saimir Tahiri. Ministri i dytë i rendit ishte përfaqësues i klanit Xhafa, i treti është veristi, Bledi Çuçi, i cili mban këshilltar njërin nga arkitektët më kryesorë të kanalizimit të Shqipërisë, e kështu me radhë”, u shpreh Berisha.

About Redaksia

Check Also

Vokshi: Kjo është dhuna për të cilën ndërkombëtarët nuk folën!

Nga Albana VOKSHI Pas protestës së djeshme, e treta në radhë para bashkisë, organizuar nga …

Leave a Reply