Chelsea shkarkon trajnerin, ja kush e zëvendëson Tuchel

Chelsea ka vendosur ta shkarkojë trajnerin Thomas Tuchel. Lajmi është bërë i ditur tani nga vet klubi londinez përmes një komunikate për media.

Stafi stërvitor i Chelseat do të marrë përgjegjësinë për skuadrën për stërvitjen dhe përgatitjen e ndeshjeve të ardhshme, ndërsa klubi anglez po shikon mundësitë e emërimit të trajnerit të ri.

Ai erdhi te Chelsea në vitin 2021 dhe e fitoi Ligën e Kampionëve në sezonin e tij të parë me klubin.

Klubi tha se s’do të bëjë njoftime tjera dhe se po punojnë për emërimin e trajnerit të ri, kurse qysh tani kanë dalë zërat për zëvendësuesin e Tuchel.

Bëhet fjalë për Graham Potter, i cili aktualisht është trajner i Brighton në Premierligë.

Këto janë raportimet që vijnë nga Londra, ndërsa ende nuk ka diçka konkrete.

About Redaksia

Check Also

Osmani: Kosova u bë anëtare e FIFA-s falë Infantinos dhe ikonës së futbollit, Fadil Vokrri

Në vazhdën e takimeve të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantinos në Kosovë, ai ka takuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published.