Berisha, të dielën Foltore me shqiptarët e Italisë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka njoftuar se ditën e diel në orën 17:00 do të zhvillojë online foloren e radhës me komunitetin e shqiptarëve në Romë, Itali. “Një ftesë për pjesëmarrje në Foltoren me shqiptarët e Italisë! Shihemi të dielën në orën 17.00!”, shkruan Berisha në Facebook.

Njoftimi i plotë

Kominiteti shqitpar në Romë do të zhvillojë një takim online me kryetarin e Partisë Demokratike Prof. Dr. Sali Berisha. Me shqetësimin e atyre që kanë familjet në Shqipëri dhe me krenarinë e të qënit në një komunitet vital në vendin fqinj, shqipatërt e Italisë do të bisedojnë me kryetarin e opozitës për prosperitetin ekonomik në marrëdhëniet mes dy vendeve, për brain gain (kthimin e trurit) dhe braind drain (ikjen e trurit), për traditën e miqësisë shqiptaro-italiane, për votën e mohuar të Diasporës, qeverinë e re që do të dalë nga zgjedhjet e 25 shtatorit dhe çfarë do të thotë të jesh shqiptar në Itali.

About Redaksia

Check Also

Berisha i kujton Yuri Kim çfarë ndodhi në ’97: Një ambasadore u largua, por jo SHBA

Kryetari i PD, Berisha i kujtoi ambasadores Yuri Kim se nuk ka pasur asnjë ndërprerje …

Leave a Reply

Your email address will not be published.