Protesta në Elbasan: Duam që të shkojmë në nivelin e pedagogëve të Kosovës 

Edhe pedagogët e Univeristetit të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin. Një nga pedagoget u shpreh se, “duam që të shkojmë në nivelin e pedagogëve të Kosovës”.

“Sot jem i në ditën e dytë të protestës. kemi zgjedhur një itinerar të qe sot. Kemi ardhur në korpusin qëndror për ta bërë më evidente protestën. Ka kolegë që duan të na bashkohen por nuk e di pse ndihen të pasigurtë për të dalë. Kërkesat tona lidhen me pagen, me kërkimin shkencor, po kërkojmë që të na kthehet dinjiteti. Duan që të shkojmë të behemi baraz me pedagogët e Kosovës”, u shpreh pedagogia Elbjona Gremi.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Nderim Xherdan Shaqirit! Vuçiç dhe vasali i tij Rama në zi!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka përshëndetur dy futbollistët shqiptarë Xherdan Shaqiri për golin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.