Deputeti i Bashës: Nuk na duhet Berisha, është dëm i demokracisë, as primaret

Zbardhuen diskutimet brenda mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Disa prej deputetëve, sefter Gështenja, Arbi Agalliur e Kreshnik Çollaku janë shprehur skeptikë për bashkimin e Partisë Demokratike.

Pjesë nga diskutimet:

Lefter Gështenja: Nuk kemi çfarë i themi bazës. Primaret nuk mund të bëhen në mënyrë të njëanshme .

Arbi Agalliu: Nuk na duhet Berisha, është dëm i demokracisë.

Keshnik Çollaku: Nëse një palë kërkon bashkim dhe pala tjetër thotë më ndiqni mua…është mënyra më e lehtë për ta prishur në gjenezë çdo lloj bashkëpunimi/Shqiptarja.com

About Redaksia

Check Also

Berisha: Festojnë nën kujdesin e qeverisë me portretin e Hitlerit shqiptar, babait shpirtëror të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar videon e idhtarëve të diktatorit Enver Hoxha …

Leave a Reply

Your email address will not be published.