Berisha shkon për ngushëllime në familjen e 32 vjeçarit që u vra nga policia

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shkuar për të ngushëlluar familjarët e 32-vjeçarit, Lear Kurti, i cili gjeti vdekjen në komisariatin nr.3 të policisë. Berisha ka bërë ngushëllimet e rastit, e më pas është larguar. Po

Lear Kurti humbi jetën pasi u shoqërua nga efektivët në komisariatin nr.3. Policia tha se 32-vjeçari u ndje keq dhe u dërgua në spital ku humbi jetën, ndërsa në deklaratën e Traumës thuhet se Kurti ka shkuar në spital i vdekur.

Berisha deklaroi se, Kurti u vra nga nga kriminelër me uniformë dhe ngjarja po mundohet që të mbulohet ashtu si rasti i Klodian Rashës, 2 vite më parë, i cili u qëllua për vdekje nga një efektiv policie.

About Redaksia

Check Also

Akuza për vrasjet në Elabasan, Ambasada e SHBA paralajmërim për Ballën

Ambasada e SHBA ka mbajtur qëndrim pas akuzave të forta që janë bërë në adresë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.