Vrasja e 32 vjeçarit nga shteti, FRPD Vlorë: Dyert e Komisariateve janë kthyer në dyer morgu!

Krim shteteror!

Ne komisariatin nr.3 ne Tirane, nje i ri nderron jete, nje tragjedi ne dyert e institucionit te Policise, duke rritur bilancin e pasigurise dhe monstruozitetit shteteror ne te cilen ndodhemi ne si shoqeri, keto 9 vjet.
Ne 9 vjet, dyert e institucionit te Policise, komisariatet jane kthyer ne dyer morgu, ne dyer monstra, duke shkelur cdo dite e me shume cdo te drejte dhe liri te qyetatareve shqiptare!
Me dhimbjen me te madhe, shprehim ngushellimet ndaj familjareve te te riut!
Shpirti i tij, eshte shpirti i çdo te riu shqiptar!
Ne, po vritemi nga monstruoziteti institucional, i ngritur ne sistem!
Dhimbje!

About Redaksia

Check Also

Kalaja depoziton në SPAK kallëzim ndaj Veliajt, Ramës, Lindita Ramës e Artan Lames

Sot me emrin tim personal, unë Adriana Kalaja, depozitova në SPAK 2 kallëzime: 1. Kundra …

Leave a Reply

Your email address will not be published.