Berisha uron kryeministren e re, Meloni: Ditë historike për Italinë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përshëndetur sot, Kryeministren e re të Italisë, Giorgia Meloni dhe e ka konsideruar si historike për vendin fqinj, zgjedhjen e saj në krye të qeverisë.

“Ditë historike për Italinë! Giorgia Meloni, kryeministrja e parë në historinë e vendit mik, paraqet kabinetin e saj të qendrës së djathtë. Një urim të përzemërt kryeministres Meloni dhe qeverisë së saj. Suksese në misionin e saj të madh. sb”, shkruan Berisha në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Pollo: Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet më fort nga politikanët maqedonas e serbë!

Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet edhe më fort nga politikanët e aktorët publikë maqedonas …

Leave a Reply

Your email address will not be published.