Nga kush ka frikë KM?

Nga Luan BAÇI

Shtet rrethim ne Fier, çdo rruge e bllokuar me forca te shumta policore dhe makina policie, nuk lejohet qarkullimi i mjeteve, kembesoret verifikohen se mos kalon ndonje qe nuk do KM dhe bene ndonje “hata”

24 ore para, gjithe administrata nen komanden e Subashit te bashkise, sistemoi karriket dhe siguruan qe mos te mungonte asnje punonjes i administrates!

Ne Darzez dhe ne Frakull, beri xhiron e radhes dhe vazhdoi me mashtrimet e zakonshme!

Mburrej me prodhimin e 8 mij tone luleshtrydhe ku 7 mije prej tyre iken per eksporte!

Po mire mor tutkun, fermeret e ndershem dhe puntore te ketyre zonave, a u ke dhene ndihme financiare subvencion?

Asnje lek?

A jane pastruar kanalet kullues dhe vadites nga bashkia dhe qeveria tende?

Çdo gje eshte jashte kontrollit!

A keni siguruar treg per fermeret?

Po prodhimet qe u kane ngelur stok dhe i hedhin ne kanal, pse nuk i merr parasysh qeveria jote?

Po femijet e tyre qe jane larguar pa kthim, nga papergjegjshmeria jote, a ndjen pergjegjesi?

Kur qytetaret jane kaq te lumtur dhe te ngazellyer nga prania jote, nga se ke frike, qe ke bllokua te gjitha rruget dhe kontrollon çdo njeri qe i afrohet mitingut tend te imprivizuar me punonjesit e administrates?

Shqiperia ne rrezik, kjo bande hajdutesh duhet shporrur nje ore e me pare!

About Redaksia

Check Also

Berisha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të klerikut At Artur Liolin

Kryetari i PD, Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të klerikut, At …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *