Shehu: “Primaret”, një risi bashkuese dhe demokratike në PD!

Deputeti i PD, Tritan Shehu në një takim të mbajtur sot në qytetin e Përmetit me drejtuesit kryesore të degëve të PD të Qarkut, ka deklaruar se “Primaret” janë një risi për bashkimin e partisë.

Shehu u shpreh se të gjithë të bashkuar do të arrijnë të kenë sukses të plotë në rrëzimin e këtij regjimi, duke e quajtur një qëllim të tillë vullnet jo vetëm i simpatizantëve të PD por edhe të të gjithë shqiptarëve.

Postimi i plotë

Permet.

“Primaret”, nje risi bashkuese dhe demokratike ne PD!

Ishte nje takim optimist e produktiv sot ne Permet, bashke bisedimi me drejtuesit kryesore te degeve te PD te Qarkut.

U shpreh vecanerisht vendosmeria dhe vullneti per te realizuar ne menyre korrekte e gjithe perfshirese kete proces kaq te rendesishem.

Si parathenie kjo e betejave te ardheshme politike e elektorale.

Te gjithe se bashku do tja dalim me sukses te plote.

Ky rregjim duhet permbysur.

Ky eshte vullneti i pa lekundur jo vetem i antareve e simpatizanteve te PD, por dhe i popullesise ne pergjithesi.

Te gjithe duhet ta ndjejme vehten dhe te perfshihemi ne kete proces jetesor me vendin!

About Redaksia

Check Also

Qindra banorë të Kamzës i shkruajnë Berishës: Jetojmē në kushte skandaloze. Drejtojuni SPAK

700 banorë të Kamzës prej një viti i kanë dërguar një peticion Kryeministrit Edi Rama …

Leave a Reply

Your email address will not be published.