Kryeministri i ri britanik me pasuri 730 milionë paund

Rishi Sunak, kryeministri i ri i Britanisë me origjinë indiane është përballur me polemika të shumta gjatë marrjes së postit. Njëra prej tyre lidhet me gruan e tij Akshata Murthy, e cila u martua me Rishi Sunak në vitin 2009.

Zonja Sunak është më e pasur se mbreti falë perandorisë së IT të babait të saj. Trashëgimtarja miliardere dhe bashkëshorti Rishi Sunak kanë një pasuri të përbashkët prej 730 milionë paund. Rishi do të kurorëzohet sot kreu i ri i Partisë Konservatore dhe kryeministër Akshata Murthy u takua me burrin e saj në Stanford dhe dyshja u martuan në vitin 2009 Nëna e dy fëmijëve u kritikua për statusin e saj të taksave ‘jo-shtetërore’ në fillim të këtij viti. Downing Street 10 ka qenë shtëpia e shumë kryeministrave dhe partnerëve të tyre – por çifti që do të zhvendoset në fund të kësaj jave, Rishi Sunak dhe Akshata Murthy, do të jenë më të pasurit që SË1A ka parë ndonjëherë

About Redaksia

Check Also

VOA: Trump pritet të shpallë kandidaturën për president për herë të tretë

Ish-presidenti, Donald Trump po përgatitet të martën të nisë fushatën e tij të tretë për …

Leave a Reply

Your email address will not be published.