A është blerë kjo vilë në State Island, New York nga Rama dhe bashkëshortja e tij?

Nga Adriana KALAJA

Flitet se kjo vilë në State Island, New York është blerë nga Edvin Kristaq Rama dhe bashkëshortja ligjore e tij Lindita Rama – Xhillari – Basha pronare aktualisht dhe e sarajeve të ndërtuara PA LEJE në tokën e GRABITUR në Surrel.

Nëse do pyesja sesi e ka blerë këtë vilë, mësuesi dështak i vizatimit, do thotë të njëjtat mashtrime si për Sarajet në Surrel:

  1. E bëra me paratë e “emigrimit”.
  2. E bëra me paratë e “pilturave”.
  3. Ma bëri gruaja “punëshumë”.

Ndaj unë sot do doja të pyesja dy njerëz shumë afër tij dhe që njëkobësisht kanë propabiliter shumë të lartë marrje informacioni në SHBA si Escobar (Pablo) dhe Yuri Kim apo Vejusha e Zezë:

A keni informacion që këtë vilë e ka blerë çifti kryeministror Rama dhe kush është burimi i Të Ardhurave?

Ps: Uroj që përgjigjen sa më sipër ta sillni përpara se “të gjeni provat” për shpalljen “Non Grata” të zotit Berisha.

About Redaksia

Check Also

Afera e Portit të Durrësit/ Aktivistët shqiptarë letër presidentes së KE

Aktivistet shqiptare që jetojnë jashtë vendit, Erisa Bajaziti dhe Iva Grillo i kanë drejtuar një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.