19 milion Euro “shpenzime qejfi qeveritarë”!

Nga Adriana KALAJA

19 milion Euro “shpenzime qejfi qeveritarë”, se diplomatike nuk janë aspak.
Referuar standartit të Bashkimit Europian, 1 shkollë kërkon investime në ndërtim me vlerë 600 mijë Euro, ndërsa 1 spital 1 milion e 200 mijë Euro.
Ja të bëjmë pak llogari (jo si llogaria e Skifterit Lulzim):
10 spitale x 1,200,000 Euro = 12,000,000 Euro
11 shkolla x 600,000 Euro = 6,600,000 Euro
Gjithsej: 18,600,000 Euro
Tepronin dhe 400 mijë Euro sa për një çerdhe-kopësht.
Do thoni ju pse Edvini i biri i vrasësit të poetit do i bënte shkollat e spitalet?
Ai kaq i ka pare xhepi.
Se mos duhej t’i bënte mafiozi Veliaj, se dhe ai për udhëtime ja kalon “shefit” me detyrim?
Shpenzimet për udhëtime të Kryetarit bandit të Bashkisë Tiranë, ja kalojnë edhe Ministres Strategjike, të bijës së trafikantes së fëmijëve, Xhaçkës.
Së shpejti abuzimet e Veliajt……
Jo vetëm me udhëtinet……..
Ps 1: Te 313 lopatën do ja japim me vete për të përfunduar “Pyllin Orbital”.
Ps 2: Me bisht të super madh se i duhet.

About Redaksia

Check Also

Meta: Protesta e 6 dhjetorit do të jetë një manifestim pro-europian!

Kryetari i PL, Ilir Meta tha se, protesta e 6 dhjetorit do të jetë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.