Dalin pamjet, Felix kërkoi të ekzekutonte penalltinë, Carrasco nuk e la

Finalja (e dhimbshme për Atleticon) në ndeshjen kundër Leverkusen mund të ishte ndryshe.

Skuadra madrilene fitoi një penallti me VAR pas përfundimit të ndeshjes, por ata nuk arritën të shënonin dhe u eliminuan nga Champions League.

Pra fakti që Yannick Carrasco gabo i jep akoma më shumë vlerë incidentit të ndodhur para ekzekutimit të penalltisë.

Sepse kamera e Movistar+ regjistroi bisedën mes belgut dhe Joao Felix, në të cilin ky i fundit i kërkoi të godiste atë penallti, por përgjigja që mori ishte negative. /abcnews.al

About Redaksia

Check Also

Jep dorëheqjen presidenti dhe anëtarët e bordit të Juventusit

Anëtarët e bordit drejtues të klubit të Juventusit kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.