Denisa Vata: A ka dijeni Rama që “Beu” i Matit është kallzuar edhe në SPAK?!

Kryetarja e Degës së PD Mat, Denisa Vata ka reaguar pasi Rama ka rokinfirmuar si kryetar Bashkie, Agron Malajan. Vata në reagimin e saj, e pyet Ramën a ka dijeni që per abuzit është kallzuar edhe në SPAK “Beu “i Matit?!

Reagimi i Vatës

Socialistet e Matit sot jane te turperuar qe Edvin Rama vjen per te rikonfirmuar Agron Malen si kandidat per Kryetar Bashkie. Nje ish te denuar me vendim gjykate te formes se prere per krime ordinere.

Vjen per te rikonfirmuar Agron Malen qe detyron marjonetat e tij ne Keshillin Bashkiak per t’i delguar kopetencat e Keshillit ne kundershtim me ligjin per interesa personale te tij dhe te vellait te tij.

A ka dijeni Rama qe per keto abuzime eshte kallzuar edhe ne SPAK “Beu “i Matit?!

About Redaksia

Check Also

Protesta, Berisha përshëndet liderët europianë: Garantojmë siguri të plotë miqve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideroi si antikushtetues dhe të diktuar nga Edi Rama refuzimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.