Vijon bojkoti, pedagogët: Të hënën protestë kombëtare! Do futemi në grevë!

Pedagogët dhe punonjësit e universiteteve e kanë vazhduar edhe sot bojkotin e procesit mësimor, pasi ende nuk kanë marrë asnjë sinjal nga Qeveria për të hyrë në bisedime për plotësimin e kërkesave të tyre.

Aleksandër Kovaçi, kreu i sindikatës deklaroi se “duke qenë në këto kushte kur nuk ka pasur reagim deri tani, erdhëm në fazën e një bojkoti të deritanishëm dhe tani i kemi dërguar kërkesë qeverisë, që të krijojë urën e komunikimit.

Nuk duam të përdorim variantin e fundit, atë të grevës, por mund të përdoret për të ushtruar presionin e duhur mbi autoritetet për të reaguar në mënyrë konstruktive dhe ta kuptojnë rëndësinë e këtij bojkoti”.

About Redaksia

Check Also

Akuza për vrasjet në Elabasan, Ambasada e SHBA paralajmërim për Ballën

Ambasada e SHBA ka mbajtur qëndrim pas akuzave të forta që janë bërë në adresë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.