Pas dhunës nga infermieret, e moshuara del nga qendra e Azilit në Pejë

Pas publikimit të skandalit ku infermieret e një azili në Pejë dhunuan një të moshuar, familjarët e kësaj të fundit kanë kërkuar daljen e saj nga kjo qendër.

Sipas mediave kosovare, ka qenë dhëndrri i saj që ka kërkuar daljen e të moshuarës, kërkesë e cila është pranuar nga qendra e të moshuarve.

Në dokument thuhet se ajo “tërhiqet nga Qendra për përkujdesjen e të moshuarve, Orenda” dhe se “tërheqja bëhet me kërkesë të familjarëve”.

About Redaksia

Check Also

Si e fshehu SPAK emrin e Amant Josifit, Policia spanjolle kërkoi arrestimin e tij

Operacioni i madh ndërkombëtar i emërtuar “FRIDA-REFOX” u zhvillua në datat 8 dhe 9 nëntor …

Leave a Reply

Your email address will not be published.