Kush kritikon pushtetin dhe korrupsionin galopant të kësaj qeverie ndëshkohet!

Nga Beti NJUMA

Kush kritikon pushtetin, kush thotë të vërtetën, kush demoncon tenderat, konçesion dhe korrupsionin galopant të kësaj qeverisjeje ndëshkohet! Hakmarrja e kryeministrit dhe e kryetarit të bashkisë së Tiranës, po mbyllin përsëri një televizion. Pas Agon Channel, tani radhën e ka RTV ORA. Pa prova, me fatura të dokumentuara dhe me një proces të montuar politikisht sot me një vendim gjykate aspak të argumentuar nga pijëpamja ligjore u konfiskua dhe po i mbyllet goja një televizioni opozitar.

Sot është një ditë e trishtë për median e lirë, për gazetarët dhe lirinë e shtypit në Shqipëri! Mesazhi është i qartë. Kush guxon dhe prek pushtetin, Rama, Veliaj & Co do të dënohet deri në konfiskim e mbyllje.

Beteja ligjore do të vazhdojë. Aty ku ka drejtësi, aty ku gjykatësit dhe prokurorët nuk shantazhohen nga Rama&Veliaj, në Gjykatat Ndërkombëtare. Kjo faturë do të paguhet një ditë, si në rastin e Agon Channel. Kjo faturë do të jetë e lartë e t’i shkojë dy politikanëve më të korruptuar në historinë e Shqipërisë, Edi Ramës&Erion Veliajt!

About Redaksia

Check Also

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Nga Ndriçim KULLA Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej saj, që gjoja …

Leave a Reply

Your email address will not be published.