Rama nuk përmbahet: Britania si çmendinë…

Pasi e ka kthyer Shqipërinë në një çmendinë, kryeministri shqiptar, Edi Rama, deklaroi se, Britania e Madhe është kthyer në një çmendinë gjithashtu. Komentet e tij kanë pushtuar faqet e para të medieve britanike.

Ai tha se britanikët po demonizojnë shqiptarët, ndërkohë që janë fajtorë vetë për krizën e emigrantëve. Rama tha se qeveria e tij e keqe nuk ka asnjë faj për largimet masive të shqiptarëve.

Gazeta britanike ‘Telegraph’ madje shkruan se Rama e ka zgjidhjen për këtë krizë.

“Jepuni viza të rinjve shqiptarë dhe do të dilni nga kjo krizë,” tha Rama.

Sipas gazetës, ai sugjeron që Britania të paraqesë një sistem vizash për punëtorët e kualifikuar, siç ka bërë Gjermania dhe të mos merret me retorikën e krimit.

Ai tha se Gjermania e ka bërë këtë gjë me sukses që nga viti 2020.

Hipokrizia është se Edi Rama është i njëjti person që para disa ditësh sulmoi Gjermaninë dhe vendet e tjera se po i marrin Shqipërisë punëtorët e kualifikuar.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Festojnë nën kujdesin e qeverisë me portretin e Hitlerit shqiptar, babait shpirtëror të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar videon e idhtarëve të diktatorit Enver Hoxha …

Leave a Reply

Your email address will not be published.