Rama i trembur nga protesta e 12 nëntorit: Duan të më marrin zyrën

Rama është shfaqur i trembur nga protesta e 12 nëntorit gjatë një takimi në Tropojë. Ai është shprehur se opozita po kërkon ti marrë zyrën.

Rama u shpreh se i vetmi qëllim i opozitës është të bëjë rrëmujë, dhe të ndezë zjarre të vjetra për të çuar në ndarje që nuk premtojnë asgjë të mirë.

Pjesë nga fjala e Ramës

“Zgjedhjet janë në maj, çfarë domethënë kjo. Ne do vijmë do marrim zyrën, hajdeni njerëz çohuni. Për të marrë do të marrin noc rroku, Problemi është që Shqipërisë i bëjnë një dëm të madh dhe duke e çarë të gjithë pjesën që është e interesuar për politikën, në këtë formë angazhojnë për hesap të Kremlinit një pjesë të shqiptarëve që në mënyrë të pavetëdijshme bëhen vegla.

About Redaksia

Check Also

Berisha publikon videon: Shqiptarët në Milano i çojnë një mesazh Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka postuar një video nga festa e shqiptarëve në Milano …

Leave a Reply

Your email address will not be published.