U përjashtua nga Kuvendi për 10 ditë, Leskaj: I vetmi i dehur nga droga ishte Rama!

Deputeti i Partisë Demokratike, Bujar Leskaj, i akuzuar nga Kuvendi i Shqipërisë se ishte në sallë i alkoolizuar, ka treguar versionin e tij për atë ç’ka ndodhi në seancë plenare. I pyetur nga ‘Euroneës Albania’, se nëse ishte i dehur në seancë.

“I vetmi i dehur nga malli (droga), ishte kryeministri i vendit Edi Rama”, tha Leskaj.

Ditën e sotme, Kuvendi mori vendimin për të përjashtuar me 10 ditë deputetët Edi Paloka dhe Bujar Leskajn. Sipas Kuvendit, dy deputetët erdhën në seancë të alkoolizuar, përdorën fjalë banale dhe kryen veprime të pahijshme.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.