Protesta, Rama largohet nga Shqipëria, gjen strehë tek Soros (foto)

Në prag të protestës së nesërme të opozitës, Rama është larguar nga Shqipëria dhe ka gjetur strehë tek Soros. Ai ëstë shfaqur në Paris në krah të Aleks Soros dhe Abazoviç. Rama i trembet masivitetit të protestës së nesërme dhe ka shfaqur nervozizëm në komunikimin publik gjatë ditëve të fudnit.

Në fjalën e tij në Forumin e Paqes në Paris, ndërsa Shqipëria ka dorëzuar kërkesën për aderimin në Partneritetin Ndërkombëtar për Informim dhe Demokraci, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se vendi ynë ka jetuar në një periudhë kur media dhe fjala e lirë as nuk ëndërroheshin, referuar diktaturës.

Rama u shpreh se është pesimist për situatën në të cilën ndodhe fjala e lirë momentalisht dhe shtoi se duhet gjetur një ekuilibër. Ndryshe paralajëmroi një situatë të keqe shumë shpejt.

“Kënaqësi që gjendem këtu se që nga disa kohë kam qenë shumë i frustruar nga pamundësia për të përtuar një mënyrë komunikime mes institucionet dhe botës së medias. Pastaj takova Kristofin, mësova për këtë gjë dhe mu duke e shkëlqyer dhe shumë e dobishme me një potencial të madh për të sjellë njerëzit bashkë e për të krijuat një hapësirë ku të gjithë kanë vendin e tyre.

About Redaksia

Check Also

Hohmann: BERZH program 10 milionë euro për potencialin turistik të Shkodrës

Pas vizitave që Ambasadorja e BE-së Christiane Hohmann zhvilloi javën e shkuar në bashkinë e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.