Kryesia e PD miraton kandidurat e primareve për 26 bashki (Emrat)

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar këtë të martë kandidaturat e primareve për 26 bashki. Në ditët në vijim Kryesia e PD do marrë në shqyrtim dhe miratojë kandidaturat për bashkitë e tjera.

Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi lexoi emrat e kandidatëve në 26 bashki.

BASHKIA ELBASAN
Luçiano Boçi

BASHKIA TIRANE

Adriana Kalaja
Belind Kellici
Enkelejda Fejzo
Fatmir Merkoçi
Gerti Bogdani
Ilir Alimehmeti
Julian Deda

BASHKIA SHKODER

Bardh Ali Spahia

BASHKIA DURRES

Armand Bedri Dervishi
Igli Latif Cara

BASHKIA SHIJAK

Agim Hamdi Rameta
Astrit Hasan Hoxha
Fatbardh Mehmet Gjata
Ilgner Shaban Vora

BASHKIA LIBRAZHD

Agron Mekshi
Arjanit Leka
Mereme Zeneli
Ndriçim Lila
Shaqir Kuka
Shefki Çota

BASHKIA PRRENJAS

Medi Leka
Suzana Topi

BASHKIA GRAMSH

Hasim Çekrezi
Kodhel Çala

BASHKIA PEQIN

Albert Kurti
Mustafa Pashja

BASHKIA BELSH

Bedri Qypi
Dritan Cani

BASHKIA BERAT

Kejdi Sulejem Artan Spahiu
Sazan Ilmi Guri
Zija Fuat Ismaili

BASHKIA LUSHNJE

Eduart Shyqyri Sharka
Erjon Adem Kërçuku
Eurion Ylli Iljazi

BASHKIA PATOS

Ardian Gjergji Rama

Gazment Enver Halimi
Sofije Halil Alushaj

 BASHKIA MALLAKASTER

Neim Zykë Begaj
Resmi Bilbil Shanaj

BASHKIA ROSKOVEC

Dhurata Maliq Malka
Nazar Sefer Plaka
Erdit Agim Hazizaj

BASHKIA DIVJAKE

Aurel Jemin Malko
Gjergj Trifon Janko

BASHKIA KORÇE

Entela Niko Dvorani
Gjergji Myslim Gjata
Ledina Bardhyl Alolli

BASHKIA MALIQ

Alfred Maliq Berberi
Alfred Përparim Gega

 BASHKIA KUKES

Admir Behlul Sinamati

BASHKIA TROPOJE

Besnik Xhafer Dushaj
Feride Rexhep Rrahmanaj
Mimoza Man Hajdarmataj
Jordan Qazim Memia
Xheme Zeqir Nezaj

BASHKIA HAS

Bledar Man Lushi
Miftar Tahir Dauti
Nazlie Selim Laçi

BASHKIA VLORE

Alta Abdul Haluci
Hysni Kudret Sharra
Luman Fiqiri Kapaj
Nada Spiro Daullja

BASHKIA SELENICE

Bejto Saliko Alliaj
Dhurata Skënder Meçorrapaj
Jani Jakup Dapaj
Klajdi Hajdar Runaj
Leonard Josif Rakipaj
Sezai Sulejman Balilaj

BASHKIA DELVINE

Bati Bajram Çuçuri
Hasan Qemal Alizoti
Ilir Mezan Mehmeti

BASHKIA SARANDE

Ardit Gjolek Cikuli
Armand Jani Magllara
Ilir Hasan Nikollo
Robert Petrit Haxhi
Spiro Nikolla Vaso

BASHKIA KONISPOL

Aleksander Nikolla Loloshi
Fatmir Sali Shero

About Redaksia

Check Also

BIRN: PS kundër hetimit parlamentar të Ilir Beqjas për PPP-të në shëndetësi

Mazhoranca socialiste ka kundërshtuar të premten në Konferencën e Kryetarëve kërkesat e opozitës për ngritjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *