O lider global, fol një fjalë bre burrë, a e pe vallen e shqipes në Qatar?

Nga Alba KEPI

Fol bre lider, ti qe s’le logo, xhup, fanelle, futbollist e skuader te huaj pa e vene mbi gjoks e pa e glorifikuar, a nuk e pe Gjerdanin qe tundi token si jehona e Alpeve qe percjell kushtrimin!

Eshte cuni jone bre, eshte cun shqiponje e nuk tutet nga amaneti i te pareve sikur ne fund te botes te shkoj!

E vertete o lider i aeroporteve pa avione e shqiptare, nuk fitoi Kosova sic po thone miqte e tu, por fituan cunat e Kosoves, cunat e shqiponjes, ata qe aftesia e talenti i ka bere shqipet te jene krenare, e kaq larg “cunave te tu” qe po perpiqesh me i kenaq me 2 milione euro me valixhe te pista per Shqiperi, e nje aeroport pa fluturime!

O lider, fanellen e Gjerdanit a po e vesh kur te dhurosh ndonje tjeter pashaporte shqiptare Vip- ave?

Vetem ne Shqiperi ndodh qe KM te pozoj e te marr pjese ne takime institucionale me flamuj e logo te skuadrave te huaja mbi gjoks.

Kudo tjeter ne bote cdo funksionare shteti, me nje gjest te tille, do ish denuar per tradheti kombetare e mos respekt ndaj qytetareve qe perfaqeson!

P.S hall i madh e ka zene se Juve eshte ne nje skandal financuar shekulli!

About Redaksia

Check Also

Demokracia e Edi Ramës dhe ajo e Athinës

Nga Ilir LEVONJA Jo shumë larg Tiranës, në Athinë pas një debati rekord ,(30 orë), …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *