Garë e fortë, numërohen votat në Degën 3, Degën 5 dhe Degën 6 të Tiranës

Gara shumë e ngushtë në Tiranë mes dy kandidatëve të Tiranës, Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti. Në degën nr. 3 fitues ka dalë Këlliçi me vetëm 10 vota më shumë se Alihmeti. Ai ka marrë 190 vota nga 180që ka marrë doktori. I treti në listë është Gert Bogdani.

Ndërsa Degën nr.5 Ilir Alimehmeti është i pari në listë me 289 vota. I dyti pas tij vjen Belind Këlliçi me 204 vota. Gert Bogdani ka marrë 140 vota.

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për Primaret e PD edhe në degën numër 6 në Tiranë ku kryeson Belind Këlliçi.

Dega nr.3
Kanë votuar 440
Të vlefshme 440
Adriana Kalaja 4
Belind Këlliçi 190
Enkelejda Fejzo 6
Fatmir Merkoçi 0
Gert Bogdani 57
Ilir Alimehmeti 180
Julian Deda 3

Dega nr.5
Adriana Kalaja 20
Belind Këlliçi 204
Enkelejda Fejzo 2
Fatmir Merkoçi 2
Gert Bogdani 140
Ilir Alimehmeti 289
Julian Deda 21

Dega nr.6
Adriana Kalaja 0 vota
Belind Këlliçi 557 vota
Enkelejda Fejzo 4 vota
Fatmir Merkoçi 3 vota
Gerti Bogdani 346 vota
Ilir Alimehmeti 54 vota
Julian Deda 3 vota

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply